Baza wiedzy pod ręką

Mobilny dostęp do dokumentacji technicznej

Gdy zatrudniasz nowego pracownika, musisz zapewnić mu szkolenie. Prawdopodobnie nie zapamięta on wszystkich informacji od razu i będzie potrzebował czasu na wdrożenie. W praktyce będzie pytał starszych stażem pracowników jak wykonać zadanie lub obsłużyć maszynę. 

W innej sytuacji Twoja firma właśnie wprowadza nowe procedury, których należy przestrzegać. Kartki papieru nie sprawdzają się, gubią i tworzą chaos. A może po prostu aktualizujesz procedury, ale z przyzwyczajenia pracownicy błędnie je wykonują? 

W każdej z tych sytuacji mamy proste rozwiązanie! System MAPS, który za pomocą kodów QR staje się bazą wiedzy całej Twojej firmy.

System

Jak to działa?

To bardzo proste! InviNets dostarcza narzędzie do generowania kodów QR i łączenia ich z dokumentami. Wystarczy, że wydrukujesz kody i umieścisz je w odpowiedniej lokalizacji. Po ich zeskanowaniu pracownik ma dostęp do przypisanej do nich dokumentacji, np:

  • instrukcji obsługi urządzenia 
  • dokumentacji technicznej
  • filmu ze szkoleniem z obsługi urządzenia

Korzyści

Co zyskujesz?

  • Zwiększoną efektywność i jakość pracy pracownik ma zebrane w jednym miejscu wszystkie potrzebne materiały. Dzięki temu nie rozprasza siebie i współpracowników, zmniejsza ilość błędów, a praca jest wykonywana szybciej.
  • Usprawnienie szkoleń z bazy materiałów można skorzystać w dowolnym momencie. To znacznie ułatwia wdrożenie nowych pracowników, a obecnym umożliwia zapoznanie się z aktualizacjami.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy   wprowadzenie bazy wiedzy i instrukcji usprawnia pracę oraz pomaga w optymalizacji procesów. Nie musisz już więcej myśleć
    o drukowaniu i rozdawaniu papierowych dokumentów. Co więcej nie musisz szkolić każdego pracownika osobno.
  • Zwiększone bezpieczeństwo – opis procedur oraz instrukcja obsługi urządzeń zmniejsza ilość błędów i wypadków. System MAPS jest też specjalistycznie szyfrowany i przesyła dane do chronionej chmury. To zabezpiecza Twoje know-how i tajemnice firmy o wiele lepiej, niż kartka papieru.  

Najczęściej zadawane pytania

Ile trwa wdrożenie systemu?

W aplikacji pracownik ma do wyboru jeden z 3 procesów: formowanie, plomba, rozformowanie. Podczas przesyłania do chmury dane są oznaczane – wiesz, kto zrobił zdjęcia, o której godzinie i jaki był to proces.

Od czego zależy wycena?

Wycena zależy od zajmowanej przez dokumentację pamięci w chmurze oraz od ilości wykorzystywanych kodów.

Czy można dodawać kolejne kody oraz dokumenty?

W dowolnej chwili można dodawać nowe kody oraz modyfikować dokumentację. Możliwe jest dodanie kilku dokumentów/filmów/plików pod jeden kod.

Gdzie przechowywane są dane?

Dane są przechowywane na serwerach InviNets, w przestrzeni Unii Europejskiej. Wszystkie dane są specjalistycznie szyfrowane i bezpiecznie przechowywane.

Czy muszę mieć dostęp do internetu?

Tak, dostęp do internetu jest niezbędny.

Kto może mieć dostęp do dokumentacji?

Dostęp może być ogólny lub personalizowany przez system autoryzacji.