Bezprzewodowe systemy pomiarowe w świecie IoT.

System kontroli obchodów, który zawiera czytnik kontroli pracy wartowników podczas obchodów

Inspectoflow

Wykonanie i kontrola planowanych obchodów

Czy masz pewność, że obchody w Twoim zakładzie produkcyjnym są wykonywane z należytą starannością? Wprowadzenie tego procesu i nadzorowanie jego realizacji nie jest łatwym zadaniem, szczególnie gdy pracownicy codziennie mają do sprawdzenia wiele punktów kontrolnych. Nasze rozwiązanie InspectoFlow zapewnia Ci ten komfort.

idea

Jak działa InspectoFlow?

Rozwiązanie InspectoFlow dla obchodów składa się z dwóch głównych elementów: aplikacji na smartfon oraz chmury, w której przechowywane są zebrane dane. Proces jest niezwykle prosty i intuicyjny. Pracownik wyposażony w smartfon z naszą aplikacją jest prowadzony krok po kroku przez wszystkie punkty kontrolne. Alternatywnie, rejestracja może być prowadzona za pomocą sensora. Poprzez zeskanowanie kodu QR lub karty RFID przypisanej do danej lokalizacji, pracownik melduje się w danym miejscu. Następnie wykonuje zadane czynności i odhacza je na checkliście. W razie wykrycia nieprawidłowości może wykonać zdjęcia lub nagrać notatkę głosową, a wszystkie dane przesyłane są automatycznie do chmury.

Jakie funkcje ma InspectoFlow?

1

Kontrola wykonania obchodów

InspectoFlow pozwala liderom zmiany kontrolować, czy obchody są realizowane i prawidłowo wykonywane. Dzięki rozwiązaniu wiesz ile czasu zajęła każda czynność, czy wszystkie kroki instrukcji zostały wykonane i czy zostały przeprowadzone we właściwych lokalizacjach.

2

Dokumentacja problemów

Rozwiązanie umożliwia w prosty sposób utworzenie dokumentacji wykrytych nieprawidłowości. Zdjęcia przedstawią problemy, a notatki pozwolą na dokładne opisanie defektów. Informacje te są zebrane w jednym raporcie, co pomaga szybko podjąć właściwe działania.

2

Wymiana informacji

Zdjęcia i notatki z obchodów mogą być użyteczne w komunikacji zespołu utrzymania ruchu i innych odpowiedzialnych za naprawy i konserwację. Dzięki dostępności dokumentacji, można łatwo zobaczyć i zrozumieć zgłoszone problemy, co przyspiesza reakcję i ich rozwiązanie, zwłaszcza przy pracy zmianowej.

4

Analiza trendów w Power Bi

Raport w Power BI pokazuje w procentach wykonanie obchodów. Przez analizę danych w czasie rzeczywistym kontrolujemy, jak zmienia się ich wykonywanie. Wykorzystując funkcjonalność odchylenia standardowego, możesz przeanalizować, czy czas trwania czynności w lokalizacjach jest prawidłowy.

5

Świadectwo Audytowe

Rozwiązanie umożliwia dokumentowanie przestrzegania procedur i standardów w Twojej firmie. Dokumentacja zebrana podczas obchodów, w tym zdjęcia i notatki, może stanowić źródło informacji podczas audytów. Audytor może także zapoznać się z podejmowanymi działaniami w celu rozwiązania problemów.

6

Rejestracja odczytów liczników

Rozwiązanie InspectoFlow to także wygodna rejestracja odczytów liczników. Ich systematyczne monitorowanie umożliwia wczesne wykrywanie nieprawidłowości i podejmowanie działań naprawczych, co przyczynia się do zwiększenia ogólnej sprawności i oszczędności w użytkowaniu urządzeń.

Kto wdrożył InspectoFlow?

Z naszego systemu kontroli obchodów korzystają

Dlaczego warto wdrożyć InspectoFlow?

Planowanie obchodów i kontrola ich wykonania.

Systematyczne inspekcje stanowią istotny aspekt strategii zarządzania firmą produkcyjną, mając bezpośredni wpływ na jej wyniki ekonomiczne oraz satysfakcję klientów.

Bezpieczeństwo pracowników i sprzętu

Regularne inspekcje zapewniają stałą kontrolę i dobry stan maszyn, zapobiegają poważnym awariom i zwiększają bezpieczeństwo pracy poprzez wczesne wykrywanie zagrożeń.

Wydajność i wydłużenie żywotności maszyn

Regularne przeglądy umożliwiają szybką naprawę małych usterek, co zwiększa efektywność produkcji i zapobiega długim przestojom oraz wysokim kosztom. Planowana konserwacja sprzętu pozwala także na oszczędność zasobów i ograniczenie wydatków na naprawy.

Zachowanie wysokiej jakości produktów

Maszyny poddawane regularnej konserwacji i serwisowi działają z dokładnością i są wiarygodne, co gwarantuje zachowanie wysokiej jakości wytwarzanych wyrobów. Systematyczne sprawdzanie ich kondycji technicznej umożliwia również identyfikację wszelkich usterek lub komplikacji mogących negatywnie oddziaływać na standard produktu.

Zgodność z przepisami

W wielu sektorach obowiązują specyficzne regulacje dotyczące utrzymania i inspekcji urządzeń. Realizacja zaplanowanych przeglądów umożliwia zastosowanie się do tych zasad i utrzymanie standardów przemysłowych. Dbałość o przestrzeganie tych norm nie tylko wypełnia formalne obowiązki, ale jest również istotna dla gwarancji bezpieczeństwa oferowanych produktów i usług.

Optymalizacja planowania i zarządzania

Organizacja regularnych przeglądów umożliwia efektywniejsze zarządzanie materiałami i przewidywanie potencjalnych zakłóceń w procesie produkcyjnym. Włączenie systematycznych inspekcji i działań konserwacyjnych do planów produkcji pomaga ograniczyć ich negatywny wpływ na procesy, usprawnia zarządzanie czasem i materiałami oraz gwarantuje punktualność dostaw.

ideas

Rada Eksperta

Aby obchody przyniosły jak najwięcej korzyści, powinny obejmować rejestrację wszelkich nieprawidłowości - najlepiej za pomocą zdjęć i notatek głosowych. Warto też na bieżąco kontrolować realizację wszystkich punktów procesu, a zbierane informacje i raporty gromadzić w jednym miejscu. Pozwoli to na szybką i łatwą analizę trendów, a przez to podejmowanie skuteczniejszych decyzji i strategii.

W tym wszystkim pomoże Ci InspectoFLow, w którym możesz śledzić wykonanie planowanych obchodów, zgłaszać nieprawidłowości poprzez robienie zdjęć i notatek. Wszystkie dane nagrywane są do naszej chmury MAPS i gotowe do pobrania i analizy w Excel lub Power BI.

Widoki z systemu InspectoFlow

Przykładowy widok z systemu kontroli obchodów - InspectoFlow (obrazek 1)
Przykładowy widok z systemu kontroli obchodów - InspectoFlow (obrazek 2)
webpage

InspectoFlow

Często zadawane pytania
Czy muszę mieć dostęp do internetu podczas obchodów?

Nie, rejestracja może odbywać się offline. Zarejestrowane dane są przechowywane w pamięci aplikacji i automatycznie przesyłane do chmury po ponownym połączeniu z siecią.

Tak, rozwiązanie InspectoFlow może działać jako zupełnie autonomiczne rozwiązanie, ale w razie potrzeby można je zintegrować z systemem ERP/CMMS.

Tak, możesz samodzielnie edytować, wprowadzać i usuwać czynności i lokalizacje, w zależności od zmieniających się planów i potrzeb.

Dane są przechowywane na serwerach InviNets, w przestrzeni Unii Europejskiej. Są specjalistycznie szyfrowane i bezpiecznie przechowywane.

Powiązane usługi
Kamerka symbolizująca photoflow czyli systemy monitorowania i rejestrowania ładunków. Automatyczna dokumentacja transportowo spedycyjna

PHOTOFLOW

Poznaj system PhotoFlow, który automatyzuje monitoring i proces tworzenia dokumentacji stanu towarów podczas transportu. Zyskaj pewność, że Twoje towary są bezpieczne, a w razie reklamacji będziesz miał natychmiastowy dostęp do dokumentacji.

thermomesh

THERMOMESH

Poznaj system ThermoMesh, przez który będziesz monitorować warunki środowiska w halach produkcyjnych, magazynach, szklarniach, aptekach, muzeach i wielu innych miejscach. Zyskaj zdalnie pewność, że warunki są optymalne.

System kontroli obchodów, który zawiera czytnik kontroli pracy wartowników podczas obchodów

INSPECTOGREEN

Poznaj nowoczesne narzędzie stworzone z myślą o producentach pomidorów, ogórków, kwiatów i pnączy oraz wszystkich, którzy zajmują się uprawą roślin.

Inne systemy
qr supportchat

QR Supportchat

Poznaj QR SupportChat dzięki któremu Twoi klienci będą mieli łatwy dostęp do dokumentacji, instrukcji i filmów instruktażowych oraz opcje bezpośredniego kontaktu z Tobą poprzez czat.

qr support

QR Support

Poznaj system QR Support przez który masz szybki dostęp do aktualnych dokumentów firmowych, a Twoim Twoi klienci będą mieli łatwy dostęp do dokumentacji, instrukcji oraz filmów instruktażowych.

quickserve qr

Quickserve QR

Poznaj nasze innowacyjne rozwiązanie QuickServe QR, które rewolucjonizuje obsługę w restauracjach, dzięki któremu Twoi klienci będą mogli w swoich telefonach przeglądać menu, zamawiać potrawy, wzywać kelnera lub rezerwować stoliki.

Przeczytaj również