Bezprzewodowe systemy pomiarowe w świecie IoT.

Z dumą informujemy, że nasz system do monitorowania warunków środowiska ThermoMesh, został wdrożony w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w oddziale Krzysztofory.

Jest to jedna z najważniejszych instytucji kultury w Krakowie oraz jedno z najstarszych muzeów w Polsce. Od XIX wieku gromadzi dzieła sztuki oraz eksponaty związane z historią miasta. Bogate zbiory przyciągają wielu zwiedzających z Polski i całego świata. W czerwcu 2023 ruszyła nasza instalacja w oddziale Krzysztofory, mieszczącym się przy Rynku Głównym, w samym sercu miasta. Jest to kolejny krok naprzód w naszej misji wprowadzenia innowacyjnych technologii w instytucjach kultury.

Podziemia muzeum krakowa

“Jesteśmy po to by poznawać, chronić, przybliżać współczesnym i przekazać naszym następcom niepowtarzalne dziedzictwo przeszłości Krakowa. Nasza praca to służba na polu kształtowania człowieka świadomego swej tożsamości”.

Te słowa możemy przeczytać na stronie internetowej Muzeum. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do tej ważnej misji. Wdrażając ThermoMesh w Oddziale Krzysztofory Muzeum Miasta Krakowa, chcieliśmy zapewnić zgromadzonym tam eksponatom optymalne warunki i odpowiednią ochronę bezcennych artefaktów. 

Jak mówi Pani Anna Per-Żywolewska, Główna Konserwator Muzeum, ThermoMesh umożliwiło kontrolowanie warunków 24h/dobę i automatyczną archiwizację danych. Od momentu instalacji systemu nie ma już konieczności delegowania pracowników do wykonania pomiarów i ręcznego notowania odczytów. Dostęp do zgromadzonych informacji możliwy jest z dowolnego miejsca, nawet na komórce. To bardzo ułatwia pracę, powiadomienia o przekroczeniach zadanych parametrów, pozwalają szybciej reagować w niepokojących sytuacjach. Instalacja systemu pomogła też opracować najkorzystniejsze dla zbiorów ustawienie osuszaczy powietrza.

zasięg systemy thermomesh służacy w muzeum krakowa do ochrony środowiska i dzieł sztuki

Co ciekawe, przy okazji wizyty w Muzeum Krakowa, po raz kolejny poddaliśmy nasze sensory próbie zasięgu i znów nie zawiedliśmy się. Wyniki testu są naprawdę zadowalające – sensory przekazywały odczyty z terenu całego krakowskiego Rynku Głównego, łącznie z Sukiennicami i Kościołem Mariackim!

Kontrola temperatury i wilgotności w muzeum
Kontrola temperatury i wilgotności w muzeum kluczem do zachowania dzieł sztuki
Chcesz wiedzieć więcej?

Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i opowie więcej o korzyściach systemu ThermoMesh

Nadzieja na kolejne współprace

Mamy nadzieję, że współpraca z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa zainspiruje inne instytucje muzealne do wdrożenia podobnych, innowacyjnych rozwiązań. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Muzeum Miasta Krakowa, a szczególnie oddziału Krzysztofory. Przekonajcie się sami, jak nasza technologia współgra z historią.

Facebook
Twitter
LinkedIn
system z wpisu
Kontrola temperatury i wilgotności w muzeum

ThermoMesh dla Muzeów

Poznaj system do kontroli temperatury i wilgotności w muzeum, dzięki któremu cenne eksponaty dziedzictwa kulturowego niewielkim kosztem zostaną zachowane dla przyszłych pokoleń.

Polecane wpisy
Zrealizowane projekty
Invinets współpracuje z Maersk w ramach formowania kontenerów

Współpraca z Maersk

InviNets i Maersk – innowacyjna współpraca w logistyce morskiej. Z ogromną radością informujemy o naszej najnowszej współpracy z jednym z najważniejszych światowych graczy w branży

Czytaj więcej »