Bezprzewodowe systemy pomiarowe w świecie IoT.

Wzorcowanie przyrządów pomiarowych

Wzorcowanie

Zleć nam wzorcowanie swoich przyrządów pomiarowych

Czym jest wzorcowanie?

Wzorcowanie przyrządów pomiarowych to nic innego jak porównywanie wartości, które wskazuje urządzenie wzorcowane ze wskazaniami odczytu kontrolnego tak, aby uzyskane wyniki spełniały wymogi dokładności nakładane przez odpowiednie przepisy dotyczące miar, uwzględniając przy tym akceptowalny błąd pomiarowy.

Dzięki wzorcowaniu możemy określić, czy urządzenia działają prawidłowo. Urządzenia pomiarowe z biegiem czasu mogą zawyżać lub zaniżać odczyty. Dzięki wzorcowaniu można upewnić się, czy urządzenie nadaje się do dalszej pracy lub możemy je skalibrować.

Dokumentem potwierdzającym przeprowadzenie wzorcowania jest świadectwo wzorcowania. Dobre laboratoria posiadają akredytację Polskiego Laboratorium Akredytacji.

idea

Po co robić wzorcowanie przyrządów pomiarowych?

Wzorcowanie przyrządów pomiarowych – np. w kontekście naszego rozwiązania ThermoMesh – robi się, aby mieć pewność, że obiekty/towary/eksponaty są przechowywane w odpowiednich warunkach.

Świadectwa wzorcowania są często wymagane podczas audytów. Warto przeprowadzić je także wtedy, kiedy mamy wątpliwości co do poprawności działania urządzenia.

Czy my wzorcujemy dobrze?

Jak wygląda wzorcowanie w InviNets?

Pierwszym etapem jest ustalenie warunków wzorcowania. Po ustaleniu demontujemy urządzenia i zawieszamy pomiary. W razie potrzeby umożliwiamy wypożyczenie czujników zastępczych. Następnie sprawdzamy czujniki od strony technicznej, wymieniamy baterie. Jeżeli jest taka potrzeba, dokonujemy napraw i czyścimy urządzenia. Kolejny etap to wysyłanie czujników do laboratorium wzorcującego. Po przeprowadzonym procesie laboratorium odsyła urządzenia ze świadectwami wzorcowania. Zapoznajemy się z wynikami i w razie potrzeby kalibrujemy urządzenia. Na koniec wymieniamy czujniki tymczasowe na przewzorcowane i przekazujemy świadectwa Klientowi.

Największe wzorcowanie w InviNets

Nasze największe wzorcowanie obejmowało ponad 120 sensorów, zainstalowanych w hali magazynowej o powierzchni 43 tys m². Aby usprawnić całą operację i zminimalizować przerwy w odczytach, podzieliliśmy proces na kilka etapów. Na miejsce czujników wzorcowanych montowane były sensory tymczasowe, dzięki czemu zachowaliśmy ciągłość pomiarów. Projekt przeprowadzony był całkowicie zdalnie. Niezbędne przy tym było odpowiednie przygotowanie instrukcji i planów rozmieszczenia czujników tymczasowych, skrupulatność i dobra komunikacja z klientem. W efekcie proces zakończył się sukcesem.

webpage

Wzorcowanie

Często zadawane pytania
Jak często przeprowadza się wzorcowanie?

Nie ma z góry narzuconego czasu, my zalecamy co 2 lata.

Laboratorium wzorcujące przeprowadza cały proces i wydaje świadectwo.

Warto podzielić proces na kilka etapów.

Powiązane usługi
thermomesh

THERMOMESH

Poznaj system ThermoMesh, przez który będziesz monitorować warunki środowiska w halach produkcyjnych, magazynach, szklarniach, aptekach, muzeach i wielu innych miejscach. Zyskaj zdalnie pewność, że warunki są optymalne.

Inne systemy
System kontroli obchodów, który zawiera czytnik kontroli pracy wartowników podczas obchodów

INSPECTOFLOW

Poznaj nasz nowoczesny system kontroli obchodów oparty na aplikacji na smartfon i chmurze z opcją dodawania skanowania kodów QR lub kart RFID oraz dodawania zdjęć lub notatek głosowych.

Kamerka symbolizująca photoflow czyli systemy monitorowania i rejestrowania ładunków. Automatyczna dokumentacja transportowo spedycyjna

PHOTOFLOW

Poznaj system PhotoFlow, który automatyzuje monitoring i proces tworzenia dokumentacji stanu towarów podczas transportu. Zyskaj pewność, że Twoje towary są bezpieczne, a w razie reklamacji będziesz miał natychmiastowy dostęp do dokumentacji.

Przeczytaj również
urządzenia pomiarowe w magazynie

Urządzenia pomiarowe w magazynie

Pomiary, kontrola, efektywność: kluczowa rola urządzeń pomiarowych w magazynach Współczesne magazyny stanowią skomplikowane środowisko, w którym precyzyjne pomiary sygnałów odgrywają kluczową rolę. Urządzenia pomiarowe w

Czytaj więcej »