Monitorowanie warunków środowiska

ThermoMesh dla aptek

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie podstawowych warunków prowadzenia apteki (I i II), pomieszczenia apteczne muszą być wyposażone w systemy, które całodobowo monitorują temperaturę i wilgotność. Rozwiązanie ThermoMesh sprawdzi się tu idealnie! Nasz system dba o właściwe przechowywanie leków i wyrobów medycznych, a w razie nieprawidłowości informuje o przekroczeniu pożądanych warunków.

System

Jak to działa?

  • Rozporządzenie określa warunki, które musi spełnić sprzęt do pomiaru warunków środowiska. ThermoMesh spełnia je wszystkie. 
  • System jest wyposażony w funkcjonalność, która wysyła powiadomienia (SMS lub e-mail), gdy zostanie przekroczona zadana wartość temperatury lub wilgotności
  • Nasze sensory posiadają certyfikat wzorcowania laboratorium akredytowanego przez Polskie Centrum Akredytacji 
  • Zebrane odczyty, widoczne są w naszym Portalu dostępnym w przeglądarce internetowej. Masz do nich wgląd z każdego miejsca i o każdej porze dnia.

Funkcjonalności

Dodatkowe korzyści:

  • ThermoMesh jest odporny na trudne warunki – sprawdzi się w lodówce i zamrażarce
  • Jest sprawdzony i z powodzeniem użytkowany w laboratoriach i placówkach medycznych
  • Jego montaż jest prosty i bezinwazyjny – bez problemu zrobisz to sam
  • Sensory są niemal bezobsługowe – działają na dwóch bateriach AAA przez 2 lata

Najczęściej zadawane pytania

Ile trwa wdrożenie systemu od momentu złożenia zamówienia?

Przed wdrożeniem systemu sensory poddawane są wzorcowaniu. Proces ten trwa około 10 dni roboczych. Sam montaż czujników to nawet kilka minut, w zależności od ilości punktów pomiarowych.

Czy mogę samodzielnie konfigurować alerty?

Tak, możesz samodzielnie dodawać i definiować warunki, w których będą uruchamiały się alerty. Masz też możliwość dodania innych osób, które będą otrzymywały powiadomienia.

Jak długo przechowywane są zebrane dane?

Domyślnie dane, które przesyłasz do chmury, przechowujemy rok. Oczywiście możesz przedłużyć ten okres lub pobrać dane na dysk lokalny/zewnętrzny.

Jak wygląda montaż systemu?

Montaż jest bardzo prosty. Wystarczy podłączyć do zasilania koncentrator, który zbiera dane z czujników oraz rozłożyć montowane na magnes sensory. Z powodzeniem możesz zrobić to samodzielnie.

Czy zebrane dane są bezpieczne? Gdzie są przechowywane?

Dbamy o to, by dane były specjalistycznie szyfrowane i bezpiecznie przechowywane. Znajdują się na firmowych serwerach InviNets, które są na terenie Unii Europejskiej.

Czy sensory nadają się do lodówek/chłodni?

Nasze sensory są tak skonstruowane, żeby warunki atmosferyczne nie miały na nie wpływu. Z powodzeniem możesz je stosować w niskich temperaturach.