
Współpraca z Muzeum Jana III Sobieskiego w Wilanowie
Muzeum Jana III Sobieskiego w Wilanowie jest niezwykle ważnym i rozpoznawalnym zabytkiem w Polsce. Jego znaczenie wynika przede wszystkim z bogatej historii i architektonicznej wartości.
W 2022 roku ThermoMesh został zanurzony we wszystkich obiektach i pracowniach konserwatorskich Muzeum w Wilanowie. Sieć objęła powierzchnię 15 ha, stając się tym samym jedną z największych instalacji w historii InviNets.
ThermoMesh działa w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich już od 2018 roku. Jest to podstawowy system informacji o parametrach środowiskowych, docenione za małoinwazyjność i elastyczność.
System ThermoMesh usprawnił w Muzeum Historii Polski codzienną prace zespołu, który zajmuje się kontrolą parametrów klimatycznych w Muzeum, co okazało się szczególnie pomocne w kontaktach z instytucjami, którym można było udostępniać linki z wizualizacja parametrów sal, na kt,orych znajdywały się wypożyczone ekspozycje.
ThermoMesh został zainstalowany w Wydziałowej Bibliotece Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem wdrożenia systemu było zbadanie i zrozumienie wpływu warunków zewnętrznych na strukturę budynku, magazyny zbiorów i system ogrzewania.
W 2022 roku ThermoMesh został zanurzony we wszystkich obiektach i pracowniach konserwatorskich Muzeum w Wilanowie. Sieć objęła powierzchnię 15 ha, stając się tym samym jedną z największych instalacji w historii InviNets.
ThermoMesh działa w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich już od 2018 roku. Jest to podstawowy system informacji o parametrach środowiskowych, docenione za małoinwazyjność i elastyczność.
System ThermoMesh usprawnił w Muzeum Historii Polski codzienną prace zespołu, który zajmuje się kontrolą parametrów klimatycznych w Muzeum, co okazało się szczególnie pomocne w kontaktach z instytucjami, którym można było udostępniać linki z wizualizacja parametrów sal, na kt,orych znajdywały się wypożyczone ekspozycje.
ThermoMesh został zainstalowany w Wydziałowej Bibliotece Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem wdrożenia systemu było zbadanie i zrozumienie wpływu warunków zewnętrznych na strukturę budynku, magazyny zbiorów i system ogrzewania.
Dzięki ThermoMesh udało się osiągnąć w serwerowniach Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego wysoką efektywność energetyczną i operacyjną. Systemy działają niezawodnie od 10 lat, co najlepiej świadczy o ich jakości.
Implementacja systemu PhotoFlow w firmie Maersk znacząco wpłynęła na oszczędność czasu załadunku w wymiarze aż 30%. System tworzy automatyczną fotodokumentacje podczas załadunku oraz formowania kontenerów i przesyła ją online do klientów. Pozwoliło to firmie Maersk znacząco zoptymalizować operacje biznesowe w tym obszarze.
Wdrożenie systemu ThermoMesh w zakładzie w Warszawie, który pomaga firmie Smurfit Kappa monitorować wewnętrzne procesy związane z zarządzaniem środowiska. Implementacja sensorów, dostępu do danych w jednym miejscu oraz wizualizacji na planach zakładu poprawiła efektywność wykonywania zadań oraz analizy danych środowiskowych.
Laboratorium Kosmetyczne “Joanna” wdrożyło rozwiązanie Inspectoflow do rejestracji i analizy operacji wykonywanych na urządzeniach. Dzięki zastosowaniu systemu udało się zoptymalizować wykorzystanie zasobów ludzkich i rzeczowych.
Wdrożenie ThermoMesh do pomiaru warunków środowiska w centrach logistycznych, m.in. w Chorzowie, pozwala na monitorowanie temperatury i wilgotności w magazynach. Przekłada się to na zapewnienie optymalnych warunków przechowywania, a przez to gwarantuje najwyższą jakość składowania towarów.
Wykorzystanie ThermoMesh do monitorowania warunków w serwerowni. Pomogło w przeprowadzeniu prac związanych z optymalizacją działania urządzeń klimatyzacyjnych i konfiguracją kratek nawiewnych.
Zastosowanie ThermoMesh do kontrolowania warunków środowiska w magazynach i chłodniach, pozwoliło zlokalizować miejsca i źródła nieprawidłowości. Jest to pomocne przy zapewnieniu optymalnych warunków przechowywania produktów mięsnych, co jest bardzo ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa i pewności produktów.
Zastosowanie ThermoMesh w mroźniach, gdzie przechowywane są ryby i owoce morza, pozwoliło precyzyjnie kontrolować utrzymanie zadanych warunków środowiska. Pomogło to zachować wymaganą jakość oferowanych produktów i uniknąć ewentualnych nieprawidłowości w procesie ich przechowywania.
Instalacja sensorów ThermoMesh w lodówkach, zamrażarkach i chłodniach Polskiego Laboratorium Antydopingowego, ułatwiło zadbanie o wiarygodność wyników badań laboratoryjnych. Portal ThermoMesh rozwiązał problem uciążliwego kontrolowania temperatury i zapewnił nieustanną kontrolę warunków termicznych badanych materiałów.
Wykorzystując sensory ThermoMesh, przeprowadzono szczegółowe testy warunków środowiska panujących w tramwajach w okresie letnim. Miało to na celu zbadanie skuteczności działania systemów sterowania klimatyzacją, a przez to zagwarantowanie optymalnej temperatury i zapewnienie komfortu pasażerom. Wyniki badań zostały również wykorzystane w specyfikacji technicznej przy zakupie nowych tramwajów.
System ThermoMesh został wykorzystany do kontrolowania warunków środowiska w przestrzeni pasażerskiej warszawskich autobusów. Zbierane dane wyświetlane są na bieżąco kierowcy oraz dostępne do wglądu dla Nadzoru Ruchu.
System ThermoMesh zainstalowany został w szklarni, w której produkowane są rozsady warzyw szklarniowych i gruntowych. Dzięki interaktywnym mapom ciepła i wilgotności, dostępnym w Portalu ThermoMesh, na bieżąco można lokalizować i eliminować obszary, w których warunki wymagane do optymalnego wzrostu roślin są przekraczane. Zapewnienie jednakowych warunków na całym obszarze upraw rozsad jest bardzo istotne, ponieważ przedkłada się na równomierny wzrost roślin.
Instalacja sensorów ThermoMesh na bloku operacyjnych, dostarczyła informacji na temat jakości działania systemu klimatyzacji. Pozwoliło to zlokalizować nieprawidłowości i lepiej zarządzać warunkami klimatycznymi, co przełożyło się na komfort personelu medycznego i pacjentek.
Zainstalowanie sensorów ThermoMesh w tramwajach w przestrzeni pasażerskiej, w celach testowych. Rozwiązanie znalazło zastosowanie przy weryfikacji wydajności i skuteczności systemów chłodzących i grzewczych, szczególnie w godzinach szczytu ruchu komunikacji miejskiej.
Sieć sensorów ThermoMesh została uruchomiona w pomieszczeniach wystawy stałej “Wawel Zaginiony” oraz w Rotundzie Najświętszej Marii Panny. Pozwoliło to szczegółowo określić warunki klimatyczne w wielu punktach sali ekspozycyjnej i wybrać najdogodniejsze miejsce dla drogocennych eksponatów.
System ThermoMesh został zamontowany w wielkopowierzchniowych szklarniach, w których uprawiane są róże i storczyki. Rozwiązanie okazało się pomocne przy analizie równomierności rozkładu warunków środowiska, zapobieganiu chorobom roślin oraz przyczyniło się do generowania realnych oszczędności.
Wdrożenie InspectoGreen przyczyniło się do lepszej organizacji i kontroli pracy na terenie upraw róż. Przełożyło się to na polepszenie jakości oferowanych kwiatów i obniżenie kosztów produkcji.
System InspectoFlow został wdrożony w Działu Utrzymania Ruchu, gdzie jest wykorzystywany do rejestracji potwierdzeń realizacji czynności. Pracownicy w sposób niezakłócający wykonywania obowiązków, rejestrują działania inspekcyjne, serwisowe i prewencyjne.
Wdrożenie InspectoFlow umożliwiło automatyczne i precyzyjne ewidencjonowanie przeglądów i serwisów maszyn.
W trakcie wykonywania czynności serwisowych cenna okazała się funkcjonalność nagrywania notatek głosowych, informujących o stanie maszyn i potrzebie podjęcia względem nich dodatkowych działań. To wszystko przełożyło się na usprawnienie pracy działu Utrzymania Ruchu i zwiększenie niezawodności działania parku maszynowego.
W Truvant Europe (dawniej Sonoco) rozwiązanie ThermoMesh zostało wdrożone w przestrzeniach hal, gdzie przechowywane są wszelkiego rodzaju opakowania kartonowe. Z racji specyficznych wymagań magazynowanych produktów, które wrażliwe są na wszelkie zmiany warunków środowiska, bardzo istotna jest tutaj funkcjonalność alertów SMS i e-mail, informująca o przekroczeniu zadanych warunków.
Dzięki InspectoGreen, pracownicy mogą w łatwy i niezakłócający pracy sposób rejestrować wszystkie wykonywane przez siebie czynności. Dzięki temu udało się stworzyć pełną ewidencję prac w szkółce, co dodatkowo działa mobilizująco na pracowników.
Wprowadzenie rozwiązania InspectoGreen umożliwiło uzyskanie realnej wiedzy na temat jakości pracy wykonywanej w gospodarstwie. Miało to bezpośredni wpływ na zwiększenie wydajności i efektywności pracowników gospodarstwa, a przede wszystkim pozwoliło docenić najlepszych z nich.
InspectoGreen w prosty sposób umożliwiło raportowanie wykonywania zadań i czynności przez pracowników szklarni. Zebrane dane posłużyły zaś do analizy i wyciągnięcia wniosków, które zaowocowały usprawnieniem pracy.
System ThermoMesh został wdrożony i samodzielnie zainstalowany przez Klienta w zakładzie Rockwool w Małkini. W tym przypadku kluczową zaletą jest mobilność sensorów.
Rozwiązanie ThermoMesh zostało zastosowane w Muzeum Uniwersytetu Collegium Maius. Umożliwiło wygodny i stały nadzór warunków środowiska, szczególnie w pomieszczeniach specjalnych, ekspozycyjnych i magazynach
Z dumą informujemy, że nasz system do monitorowania warunków środowiska ThermoMesh, został wdrożony w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w oddziale Krzysztofory.
Jest to jedna z najważniejszych instytucji kultury w Krakowie oraz jedno z najstarszych muzeów w Polsce. Od XIX wieku gromadzi dzieła sztuki oraz eksponaty związane z historią miasta. Bogate zbiory przyciągają wielu zwiedzających z Polski i całego świata. W czerwcu 2023 ruszyła nasza instalacja w oddziale Krzysztofory, mieszczącym się przy Rynku Głównym, w samym sercu miasta. Jest to kolejny krok naprzód w naszej misji wprowadzenia innowacyjnych technologii w instytucjach kultury.
“Jesteśmy po to by poznawać, chronić, przybliżać współczesnym i przekazać naszym następcom niepowtarzalne dziedzictwo przeszłości Krakowa. Nasza praca to służba na polu kształtowania człowieka świadomego swej tożsamości”.
Te słowa możemy przeczytać na stronie internetowej Muzeum. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do tej ważnej misji. Wdrażając ThermoMesh w Oddziale Krzysztofory Muzeum Miasta Krakowa, chcieliśmy zapewnić zgromadzonym tam eksponatom optymalne warunki i odpowiednią ochronę bezcennych artefaktów.
Jak mówi Pani Anna Per-Żywolewska, Główna Konserwator Muzeum, ThermoMesh umożliwiło kontrolowanie warunków 24h/dobę i automatyczną archiwizację danych. Od momentu instalacji systemu nie ma już konieczności delegowania pracowników do wykonania pomiarów i ręcznego notowania odczytów. Dostęp do zgromadzonych informacji możliwy jest z dowolnego miejsca, nawet na komórce. To bardzo ułatwia pracę, powiadomienia o przekroczeniach zadanych parametrów, pozwalają szybciej reagować w niepokojących sytuacjach. Instalacja systemu pomogła też opracować najkorzystniejsze dla zbiorów ustawienie osuszaczy powietrza.
Co ciekawe, przy okazji wizyty w Muzeum Krakowa, po raz kolejny poddaliśmy nasze sensory próbie zasięgu i znów nie zawiedliśmy się. Wyniki testu są naprawdę zadowalające – sensory przekazywały odczyty z terenu całego krakowskiego Rynku Głównego, łącznie z Sukiennicami i Kościołem Mariackim!
Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i opowie więcej o korzyściach systemu ThermoMesh
Mamy nadzieję, że współpraca z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa zainspiruje inne instytucje muzealne do wdrożenia podobnych, innowacyjnych rozwiązań. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Muzeum Miasta Krakowa, a szczególnie oddziału Krzysztofory. Przekonajcie się sami, jak nasza technologia współgra z historią.
Poznaj system do kontroli temperatury i wilgotności w muzeum, dzięki któremu cenne eksponaty dziedzictwa kulturowego niewielkim kosztem zostaną zachowane dla przyszłych pokoleń.
Muzeum Jana III Sobieskiego w Wilanowie jest niezwykle ważnym i rozpoznawalnym zabytkiem w Polsce. Jego znaczenie wynika przede wszystkim z bogatej historii i architektonicznej wartości.
W świecie muzealnictwa, dbałość o zachowanie historycznych artefaktów, dzieł sztuki i dziedzictwa kulturowego stanowi kluczową misję. Kontrola temperatury i wilgotności w muzeum jest nieodzownym elementem
Monitoring warunków środowiskowych w służbie ochrony dziedzictwa. W dobie cyfryzacji i wszechobecnego postępu technologicznego, sztuka ochrony dziedzictwa kulturowego wkroczyła na nowy, niezbadany dotąd poziom. W
Baltic – pies, który przetrwał Bałtyk Cała Polska wstrzymuje oddech 14 lat temu cała Polska wstrzymała oddech. Była zima 2010 roku, kiedy na pełnym morzu,
Muzeum Jana III Sobieskiego w Wilanowie jest niezwykle ważnym i rozpoznawalnym zabytkiem w Polsce. Jego znaczenie wynika przede wszystkim z bogatej historii i architektonicznej wartości.
ThermoMesh Goes Global: kolejna współpraca ze Smurfit Kappa W ostatnim czasie InviNets nawiązało kolejną, owocną współpracę. Dzięki rekomendacji Smurfit Kappa Warszawa, dostarczyliśmy system ThermoMesh dla