Sonda SHT3X
Sonda SHT3X od Invinets to zaawansowane urządzenie pomiarowe stosowane do
System ThermoMesh odpowiada za monitorowanie warunków środowiska w halach produkcyjnych, magazynach, szklarniach, muzeach i wielu innych miejscach. Wszystkie zebrane dane możesz znaleźć w naszym Portalu ThermoMesh. Dzięki temu w przestrzeni, w której zanurzone są sensory, łatwo odnajdziesz miejsca i przyczyny nieprawidłowości. A wszystko to na jednym ekranie w przeglądarce internetowej.
Co nas wyróżnia spośród konkurencji? Wszyscy mierzą, ale to my pomiary wizualizujemy!
Po zalogowaniu się zobaczysz Portal ThermoMesh, a w nim szereg ikon odpowiadających poszczególnym funkcjonalnościom.
Tutaj tworzysz i edytujesz plany (tzw. pokoje), które odpowiadają rozkładowi monitorowanych obiektów. Każdy pokój ma swoją nazwę, plik graficzny z planem oraz przypisane sensory. Możesz utworzyć plan reprezentujący fragment pomieszczenia bądź grupę kilku sąsiadujących ze sobą pomieszczeń.
Alarmy to powiadomienia e-mail i SMS wysyłane wtedy, kiedy temperatura lub wilgotność wzrośnie lub spadnie poza ustaloną wartość. Ta sekcja pozwala Ci na zarządzanie i dodawanie powiadomień.
Zobaczysz tutaj interaktywną mapę ciepła dla każdego z pomieszczeń oraz wykres przedstawiający średnie i maksymalne wartości temperatur i wilgotności w wybranym okresie. Warunki panujące w pomieszczeniach prezentowane są graficznie przy użyciu kolorów. Różnice w kolorach na planie wskazują jednoznacznie miejsca nieprawidłowości. Widok ten możesz udostępnić wybranym osobom bez konieczności logowania i możliwości edycji.
Chcesz sprawdzić jaki poziom baterii mają sensory? Interesuje Cię kiedy miał miejsce ostatni odczyt? Informacje dla poszczególnych sensorów sprawdzisz właśnie tu. Są prezentowane w formie tabeli, z której z łatwością odczytasz nazwę sensora, wartości i czas ostatniego odczytu, poziom baterii oraz informację o położeniu sensora.
Pozwala Ci na pobieranie danych do analizy. Możesz je ściągnąć w kilku formatach:
wygenerowanych obrazów z mapami temperatury bądź wilgotności,
filmu obrazującego zmianę rozkładu temperatury bądź wilgotności w czasie i przestrzeni.
surowych odczytów w pliku w formacie CSV do otwarcia w Excelu
Tutaj definiujesz rozmieszczenie sensorów w obrębie wybranego pokoju. Przypisywanie sensorów do ich fizycznej lokalizacji odbywa się przez przeciągnięcie ich myszką do odpowiednich punktów na planie pokoju.
Kontrolę nad systemem i alerty w razie przekroczenia wymaganych warunków
Wszystkie dane zgromadzone w jednym miejscu
Wygodny dostęp w przeglądarce internetowej
Przejrzyste mapy i filmy, które pokazują rozkład temperatury i wilgotności
Możliwość udostępniania podglądów jednym kliknięciem
W dotychczasowej praktyce przedsiębiorstwa, szczególnie problematycznym jest brak niezależnego potwierdzenia co do faktu i czasu wykonania poszczególnych etapów procesu. Często relacje pomiędzy pracownikami produkcji a pracownikami służb utrzymania ruchu oparte są na komunikacji ustnej. Takie rozwiązanie stanowi źródło niepewności i nieporozumień na temat faktycznego przebiegu zdarzeń.
System MAPS niweluje wyżej opisane utrudnienia w procesach realizowanych w ramach Utrzymania Ruchu. Ponadto pozwala na realizację następujących celów:
Rozwiązania oferowane przez System MAPS mają szerokie zastosowania w uprawie oraz dystrybucji warzyw i roślin. Głównym obszarem wykorzystania jest rejestracja potwierdzeń wykonywanych czynności – zadania podejmowane przez pracowników podlegają mobilnej rejestracji w czasie i przestrzeni. Ponadto, wykorzystanie funkcjonalności nagrywania notatek głosowych i ich automatycznej konwersji na tekst w referencji do danego zadania / pracownika / stanowiska pracy niweluje w wirtualnym gospodarstwie konieczność odręcznego notowania uwag i komentarzy powstałych w trakcie prowadzonych prac oraz pozwala na precyzyjną deskrypcję zjawisk zachodzących w toku pracy i wpływających na jej efektywność, np. zgłoszenie niekorzystnych zmian w uprawianych roślinach, usterek, zgłoszenie brakującego komponentu, jak też rejestrację ilości wykonanej pracy.
Funkcjonalności Systemu MAPS mają szerokie zastosowania w przemysłach farmaceutycznym i kosmetycznym. Głównym obszarem wykorzystania jest rejestracja potwierdzeń wykonywanych czynności – zadania podejmowane przez pracowników podlegają mobilnej rejestracji w czasie i przestrzeni. Ponadto, wykorzystanie funkcjonalności nagrywania notatek głosowych i ich automatycznej konwersji na tekst w referencji do danego zadania / pracownika / stanowiska pracy niweluje konieczność odręcznego notowania uwag i komentarzy powstałych w trakcie prowadzonych prac oraz pozwala na precyzyjną deskrypcję zjawisk zachodzących w toku pracy i wpływających na jej efektywność, np. zgłoszenie niekorzystnych zmian w funkcjonowaniu parku maszynowego i ciągów technologicznych, usterek, jak też rejestrację wykonanych działań obsługowych i naprawczych, BHP, kontroli jakości, itp.
Innowacyjność, elastyczność i kompleksowość Systemu ThermoMesh w połączeniu z dostępnością online 24h odpowiada wymaganiom instytucji, dla których kluczowe jest zapewnienie jakości i wiarygodności badań laboratoryjnych i naukowo-badawczych. Zastosowanie Systemu ThermoMesh rozwiązuje problem ciągłego monitorowania środowiska przechowywania leków, szczepionek, próbek, materiałów referencyjnych i materiałów odniesienia. System zapewnia długotrwałe przechowywanie i wielowymiarowe analizy zebranych danych. Przydatna jest tu funkcjonalność generowania powiadomień alarmowych (SMS, e-mail) w przypadku przekroczenia zakresu zdefiniowanych warunków przechowywania przez użytkownika.
Innowacyjność rozwiązań Systemu MAPS powoduje, iż bardzo dobrze odpowiada on potrzebom przemysłu materiałów budowlanych. Głównymi obszarami wykorzystania są utrzymanie ruchu, zarządzanie pracą zespołów oraz efektywne zarządzanie zużyciem energii elektrycznej. Automatyzacja procesu raportowania pozwala na maksymalizację efektywności parku maszynowego oraz procesów biznesowych. Zastosowanie znajduje tu funkcjonalność rejestracji notatek głosowych i ich automatyczna konwersja na tekst w referencji do danego zadania / pracownika / stanowiska pracy. Niweluje to konieczność odręcznego notowania uwag powstałych w trakcie prac oraz pozwala na precyzyjną deskrypcję zjawisk zachodzących w toku pracy i wpływających na jej efektywność, np. zgłoszenie niekorzystnych zmian w funkcjonowaniu poszczególnych maszyn i ciągów technologicznych, określenie zakresu stwierdzonych usterek i koniecznych napraw.
Głównymi obszarami wykorzystania sytemu MAPS w przemyśle mięsnym i drobiarskim są utrzymanie ruchu i zarządzanie efektywnością pracy. Automatyzacja raportowania wykonanych czynności pozwala na maksymalizację efektywności parku maszynowego oraz procesów biznesowych. Zastosowanie znajduje tu także funkcjonalność notatek głosowych i ich automatyczna konwersja na tekst w referencji do danego zadania / pracownika / stanowiska pracy. Niweluje to odręcne notowanie uwag i komentarzy powstałych w trakcie pracy oraz pozwala na precyzyjną deskrypcję zjawisk zachodzących w toku pracy i wpływających na jej efektywność, np. zgłoszenie niekorzystnych zmian w funkcjonowaniu poszczególnych maszyn i ciągów technologicznych, określenie zakresu stwierdzonych usterek i napraw.
Innowacyjność i kompleksowość Systemu ThermoMesh w połączeniu z dostępnością online 24h w dowolnego miejsca bardzo dobrze odpowiada wymaganiom ochrony cennych zbiorów i obiektów przechowywanych w muzeach, archiwach i bibliotekach. Dzięki elastyczności i precyzji Systemu ThermoMesh można dokładnie określić warunki mikro-klimatyczne w poszczególnych punktach obiektów przestrzennych, a następnie monitorować je online. ThermoMesh umożliwia precyzyjne definiowanie granicznych parametrów środowiska przechowywania oraz generowanie powiadomień alarmowych (SMS, e-mail) w przypadku ich przekroczenia.
W procesie produkcyjnym istotne jest gromadzenie informacji dotyczących czasu trwania oraz przebiegu procesu przy równoczesnej ocenie efektywności pracy. Automatycznie zgromadzone dane posłużą analizie przebiegu procesów i stanowić będą podstawę do podjęcia działań zmierzających do poprawy przebiegu produkcji, efektywności pracy i wpłynie na zastosowanie najefektywniejszych sposobów oszczędzania energii elektrycznej. Na podstawie tych danych możliwe będzie, m.in.:
Przesyłane do chmury dane są szyfrowane. Używamy do tego sprawdzonych protokołów VPN i HTTPS. Dlatego możesz korzystać z naszej chmury bez żadnych obaw.
Domyślnie dane w chmurze przechowywane są przez minimum 1 rok. Klient ma możliwość przedłużenia tego okresu i pobierania z Portalu zarchiwizowanych danych na dysk lokalny.
Możesz samodzielnie edytować w Portalu dane, takie jak plany, rozmieszczenie sensorów w przypadku zmiany ich lokalizacji, nazwy punktów pomiarowych czy warunki uruchomienia alarmu. Odczytów nie można modyfikować.
Każdemu Klientowi zapewniamy szkolenie na początku współpracy. Dodatkowo w Portalu zawsze masz dostęp do instrukcji obsługi. Zawsze możesz też liczyć na wsparcie naszych konsultantów.
Rozwiązanie ThermoMesh jest elastyczne. W każdej chwili możesz rozszerzyć sieć o nowe sensory oraz dodawać kolejne plany.
Nasz Portal ma możliwość odczytywania danych z API. Gdy tylko zechcesz wprowadzić tę funkcję, zgłoś się do nas – pomożemy Ci w połączeniu.
Sonda SHT3X od Invinets to zaawansowane urządzenie pomiarowe stosowane do
To urządzenie pozwalające uzyskać większy zasięg sieci. Wystarczy podłączyć ją
Koncentrator GW44K to kompaktowy, bezprzewodowy punkt dostępowy 4G (LTE). Urządzenie
W przypadku pomiarów warunków środowiska w uprawach pod osłonami, aby
Sensor InviNets LHT52 mierzy temperaturę i wilgotność otoczenia, a następnie
Wzorcowanie przyrządów pomiarowych jest bardzo istotnym elementem dla naszych rowiązań. Robi się je po to, aby mieć pewność, że urządzenia monitorujące warunki środowiskowe w obiektach były precyzyjne i wskazywały rzeczywiste warunki, a nie tylko przybliżone. Dzięki temu towary, leki czy eksponaty przechowywane są w odpowiednich warunkach.
Warto też pamiętać, że świadectwa wzorcowania są często wymagane podczas audytów. Zalecamy przeprowadzić wzorcowanie także wtedy, kiedy zachodzi wątpliwość co do poprawności działania urządzenia.
Jeżeli chciałbyś przeprowadzić wzorcowanie to zapraszamy do kontaktu.
Poznaj system ThermoMesh dla Aptek, który monitoruje warunki przechowywania produktów leczniczych i wyrobów medycznych w aptekach zgodnie z rozporządzeniem w sprawie przechowywania leków
Poznaj system do kontroli temperatury i wilgotności w muzeum, dzięki któremu cenne eksponaty dziedzictwa kulturowego niewielkim kosztem zostaną zachowane dla przyszłych pokoleń.
Poznaj QR SupportChat dzięki któremu Twoi klienci będą mieli łatwy dostęp do dokumentacji, instrukcji i filmów instruktażowych oraz opcje bezpośredniego kontaktu z Tobą poprzez czat.
Poznaj system QR Support przez który masz szybki dostęp do aktualnych dokumentów firmowych, a Twoim Twoi klienci będą mieli łatwy dostęp do dokumentacji, instrukcji oraz filmów instruktażowych.
Poznaj nasz nowoczesny system kontroli obchodów oparty na aplikacji na smartfon i chmurze z opcją dodawania skanowania kodów QR lub kart RFID oraz dodawania zdjęć lub notatek głosowych.
Czym jest automatyzacja procesów produkcji? W dobie dynamicznego rozwoju technologicznego, automatyzacja procesów produkcji staje się fundamentem współczesnego przemysłu. Coraz więcej firm inwestuje w rozwiązania, które
Czym jest wskaźnik OEE? Do czego służy OEE (Overall Equipment Effectiveness)? OEE (Overall Equipment Effectiveness), czyli ogólna efektywność urządzeń, to wskaźnik, który pozwala ocenić, jak
Sensor Elsys ETHd10 z ekranem mierzy temperaturę i wilgotność otoczenia, a następnie przesyła te dane za pomocą bezprzewodowego protokołu LoRaWAN o dalekim zasięgu. Wyposażony jest
Bezprzewodowe systemy pomiarowe w IoT.
My mierzymy, Ty zyskujesz!
InviNets Sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 61C / 304,
01-031 Warszawa
NIP: 5272720194
REGON: 147421006
KRS: 0000522760
Kapitał zakładowy: 154 350,00 zł
© 2023 | Wszystkie prawa zastrzeżone | InviNets | Bezprzewodowe systemy pomiarowe