Wszystkie dane w jednym miejscu

Portal ThermoMesh

Czy zdarzyło Ci się zostawić dokumenty w przypadkowym miejscu i później odkryć, że wilgotność i światło zniszczyły je? A może jesteś plantatorem i wiesz, jak ważne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności na całym obszarze upraw? 

System ThermoMesh odpowiada za monitorowanie warunków środowiska w halach produkcyjnych, magazynach, szklarniach, muzeach i wielu innych miejscach. Wszystkie zebrane dane możesz znaleźć w naszym Portalu ThermoMesh. Dzięki temu w przestrzeni, w której zanurzone są sensory, łatwo odnajdziesz miejsca i przyczyny nieprawidłowości. A  wszystko to na jednym ekranie w przeglądarce internetowej.

Co nas wyróżnia spośród konkurencji? Wszyscy mierzą, ale to my pomiary wizualizujemy!

Funkcjonalności

Jak działa Portal?

Po zalogowaniu się do swojego konta, zobaczysz Portal ThermoMesh, a w nim szereg ikon odpowiadających poszczególnym funkcjonalnościom. Co oznaczają?

 1. Rooms: tutaj tworzysz i edytujesz plany (tzw. pokoje), które odpowiadają rozkładowi monitorowanych obiektów. Każdy pokój ma swoją nazwę, plik graficzny z planem oraz przypisane sensory. Możesz utworzyć plan reprezentujący fragment pomieszczenia bądź grupę kilku sąsiadujących ze sobą pomieszczeń.
 2. Dashboard: Zobaczysz tutaj interaktywną mapę ciepła dla każdego z pomieszczeń oraz wykres przedstawiający średnie i maksymalne wartości temperatur i wilgotności w wybranym okresie. Warunki panujące w pomieszczeniach prezentowane są graficznie przy użyciu kolorów. Różnice w kolorach na planie wskazują jednoznacznie miejsca nieprawidłowości. Widok ten możesz udostępnić wybranym osobom bez konieczności logowania i możliwości edycji.
 3. Alerts: Alarmy to powiadomienia e-mail i SMS wysyłane wtedy, kiedy temperatura lub wilgotność wzrośnie lub spadnie poza ustaloną wartość. Ta sekcja pozwala Ci na zarządzanie i dodawanie powiadomień.
 4. Readings: chcesz sprawdzić jaki poziom baterii mają sensory? Interesuje Cię kiedy miał miejsce ostatni odczyt? Informacje dla poszczególnych sensorów sprawdzisz właśnie tu. Są prezentowane w formie tabeli, z której z łatwością odczytasz nazwę sensora, wartości i czas ostatniego odczytu, poziom baterii oraz informację o położeniu sensora.
 5. Download: pozwala Ci na pobieranie danych do analizy. Możesz je ściągnąć w kilku formatach:
  • wygenerowanych obrazów z mapami temperatury bądź wilgotności,
  • filmu obrazującego zmianę rozkładu temperatury bądź wilgotności w czasie i przestrzeni.
  • surowych odczytów w pliku w formacie CSV do otwarcia w Excelu
 1. Asset Locations: tutaj definiujesz rozmieszczenie sensorów w obrębie wybranego pokoju. Przypisywanie sensorów do ich fizycznej lokalizacji odbywa się przez przeciągnięcie ich myszką do odpowiednich punktów na planie pokoju.

Korzyści

Co zyskujesz?

 • Kontrolę nad systemem i alerty w razie przekroczenia wymaganych warunków
 • Wszystkie dane zgromadzone w jednym miejscu
 • Wygodny dostęp w przeglądarce internetowej
 • Przejrzyste mapy i filmy, które pokazują rozkład temperatury i wilgotności
 • Możliwość udostępniania podglądów jednym kliknięciem

Najczęściej zadawane pytania

Czy przesyłane do chmury dane są bezpieczne?

Przesyłane do chmury dane są szyfrowane. Używamy do tego sprawdzonych protokołów VPN i HTTPS. Dlatego możesz korzystać z naszej chmury bez żadnych obaw.

Jak długo dane są przechowywane w chmurze?

Domyślnie dane w chmurze przechowywane są przez minimum 1 rok. Klient ma możliwość przedłużenia tego okresu i pobierania z Portalu zarchiwizowanych danych na dysk lokalny.

Czy mogę samodzielnie edytować dane w Portalu?

Możesz samodzielnie edytować w Portalu dane, takie jak plany, rozmieszczenie sensorów w przypadku zmiany ich lokalizacji, nazwy punktów pomiarowych czy warunki uruchomienia alarmu.  Odczytów nie można modyfikować.

Czy muszę samodzielnie nauczyć się obsługi Portalu?

Każdemu Klientowi zapewniamy szkolenie na początku współpracy. Dodatkowo w Portalu zawsze masz dostęp do instrukcji obsługi. Zawsze możesz też liczyć na wsparcie naszych konsultantów.

Czy jest możliwość rozbudowywania systemu?

Rozwiązanie ThermoMesh jest elastyczne. W każdej chwili możesz rozszerzyć sieć o nowe sensory oraz dodawać kolejne plany.

Czy jest możliwość odczytywania danych z API?

Nasz Portal ma możliwość odczytywania danych z API. Gdy tylko zechcesz wprowadzić tę funkcję, zgłoś się do nas – pomożemy Ci w połączeniu.